De eerste week zit erop, het was een gezellige en broeierige week

De eerste week zit erop, het was een gezellige en broeierige week. We hebben goed gewerkt, rekenen en spelling weer opgepakt en waar mogelijk de warmte omzeild, want wat was het warm!

In het kader van de "gouden weken" waarbinnen we aandacht besteden aan positieve groepsvorming hebben we veel samen gepraat, afspraken gemaakt en spelletjes gedaan (vraag de kinderen maar om "boom, snap, clap aan u te leren).

Thee op vrijdag
Een vrijdagmiddag traditie in groep 6 is de vrijdagmiddag thee. We drinken dan thee met iets zelfgemaakt lekkers, met een enigszins te verantwoorden hoeveelheid suiker :) En, de eerste vrijdagmiddag thee was een succes! Hannah en Rosa hebben heerlijke (door de hitte) gesmolten chocolade truffels gemaakt die we als amuse hebben opgegeten, fantastisch! Alvyn zorgde voor heerlijke limonade als vervanging van de thee. Teamwork makes a dream work :)

De kinderen hebben prachtige zelfportretten gemaakt en afdrukken gemaakt met natuur fotopapier.

We kijken uit naar volgende week
Groeten Xander en Corline

Ander nieuws

We zijn in de kerstsfeer op de Werkschuit!

Vanochtend zongen de kinderen samen met meester Xander en juf Corline kerstliederen op het schoolplein. Heel sfeervol, met alle ouders en kinderen zo samen! Een fijne start van het begin van een feestelijke week richting de kerstvakantie. Er staat van alles gepland...

Feesten(d) rond de wereld

De afgelopen weken doken groep 5 en 6 helemaal in het thema Feest. Een prachtig thema over verbinding, cultuur, historie en tradities. De kinderen startten vanuit hun eigen belevingswereld: hoe vieren wij thuis feest, welke tradities horen daarbij en welke verhalen brengen we mee?

Sinterklaas op De Werkschuit

Wat hebben we vandaag genoten van de komst van Sinterklaas! Dit jaar met een geleende camper van een van onze gezinnen. Door de mist was het even spannend of Sint de weg wel kon vinden en of de kadootjes wel op tijd zouden zijn. Gelukkig kwam het helemaal goed en kwam Sint aan met drie nieuwe pieten. Met alle kinderen hebben we Sint buiten ontvangen. Daarna was er voor Sint een voorstelling in de gymzaal met groep 1 t/m 4 en werd er in groep 5 t/m 8 een quiz, spel of muziekoptreden verzorgd. Er waren prachtige surprises gemaakt, met handgeschreven gedichten. Echt een leuke traditie. Wat fijn dat de kinderen hier zo hun best op doen. Het was een ontzettend gezellige dag. We hopen dat Sinterklaas een fijne verjaardag heeft gehad. Tot volgend jaar, Sinterklaas!

Bovenbouw gaat de politiek in!

In groep 7 & 8 werkte de kinderen deze periode aan het thema politiek. En dit had extra veel betekenis, omdat aan de start de landelijke verkiezingen plaatsvonden. Politiek was dus overal om ons heen: partijen en standpunten werden uitgebreid besproken en bediscussieerd. Hoe zit zo’n eerste en tweede kamer nou precies in elkaar. Wat is een coalitie? Wat is het verschil tussen links en rechts?