Wij werken in de theaterwerkplaats

De rol van de regisseur, licht en geluid, decor, kostuum en zelfs de grime wordt al uitgeprobeerd.

Elke lange dag is er in de klas om 14.30uur een voorstelling te zien.
Het publiek is super betrokken. De spelers krijgen een groot applaus en er worden tops en tips gegeven. De voorstelling wordt gefilmd en de volgende dag door de kinderen bekeken zodat ze er een verslag over kunnen schrijven. We spelen nu wie, wat en waar en zijn begonnen met pantomime waar we nu tekst aan toevoegen. Vandaag hebben ze in 2-tallen onderzocht wat de "waar" kan zijn en geoefend in het spel alleen en samen.

We hebben een deel van het echte podium de klas in gesjouwd zodat we er nog meer plezier in krijgen. Hoe leuk om nu, binnen de veiligheid van je eigen groep te mogen oefenen in optreden. Ze hebben vandaag allemaal op het podium gestaan!

Hidde nam vandaag poppenkastpoppen van zijn oma mee. Super mooie oude poppen die je met een touwtje ook nog kan laten praten. Daar gaan we volgende week verder mee spelen.



Ander nieuws

Oorlog en vrede in groep 7

Wij denken aan toen en vieren de vrijheid. Oorlog...... een beladen thema dat we beginnen door zelf een verhaal te schrijven over iets of iemand die we ons willen blijven herinneren. Kinderen nemen een foto mee van een lief familielid, of van een huisdier waar veel van gehouden werd. We delen ons verhaal met andere leerlingen en zeggen tegen elkaar: herinneren is belangrijk! Iemand verdient een plek in je hart. Het is goed om te herdenken, zodat je nooit meer zult vergeten.

Save-The-Date: OuderFeest!

We verruilen met de ouders het schoolplein weer voor een avondje op de dansvloer!

Olympische Werkschuit Spelen

Vandaag was de legendarische afsluiting van ons thema ‘Olympische Spelen’ met een zelf georganiseerde Werkschuit Winterspelen. En dat allemaal zonder sneeuw en ijs! Groep 6 trapte af met een indrukwekkende openingsceremonie inclusief het ontsteken van de vlam . Van matten-klimrek-bobsleeën tot biatlon met Nerf-guns, curling met mensen op skateboards, kunstschaatsen op rollerskates: groep 7 en 8 had geweldige spellen bedacht! Ondertussen legden de ‘persvoorlichters’ van groep 5 alles vast als echte professionals. Wij zijn supertrots op al onze atleten!

Jaarlijkse ouderavond 2026!

Op dinsdag 24 maart nodigen de OR en MR van De Werkschuit alle ouders van harte uit voor onze jaarlijkse ouderavond. We zijn ontzettend blij met de komst van Leonie Sieverding (GZ-psycholoog K&J).