[Groep 2/3a] Het pippi-P restaurant opent (haar) deuren

Een tikkie gespannen kwamen de kinderen binnen. Na 6 weken van voorbereiding en oefening ging het restaurant voor ouders open.
Dankzij de gesprekken, de teksten die we hebben gelezen, de gastlessen van Timo (neef van Luuk) Martine, Patrick en Quirijn en het samen spelend leren wisten de kinderen wat hen te doen stond.

Allereerst werden er als een geoliede machine fruit- en groentespiesjes gemaakt terwijl er steeds twee pannenkoekenbakkers vol zelfvertrouwen hun pannenkoek bakten en flipten.

De tafels werden gedekt en voorzien van een vaasje zelfgemaakte bloemen. De huisgemaakte pompoensoep werd opgewarmd en tegelijkertijd stond de popcorn te poffen en te poppen. Helaas had de maître dat niet helemaal onder controle waardoor binnen no-time het lokaal blauw zag. Ondertussen stonden de eerste ouders voor de deur...

Raam open, gezicht in de plooi en dienblad in de aanslag; zo konden de obers hun gasten toch van harte welkom heten en naar hun plaats begeleiden. Met een oog op het dagmenu en de drankenkaart kon er besteld worden.
Wat waren we blij met de hulptroepen uit groep 7, die de bonnen van de kinderen supersnel verwerkten en hen de juiste bestelling weer mee gaven.

Met smaak is er gegeten en hier en daar pikten de obers een vorkje, een lepel of een knuffeltje mee.

Bijna hadden we een goed gevulde afwasploeg maar door de mogelijkheid van afterpay konden alle gasten voldaan het restaurant verlaten.

Vandaag hebben we in de kring de balans opgemaakt. Groep 3 leerde schrijven 'ik ben trots op' en na overleg met een schoudermaatje konden ze schrijven waar precies ze dan trots op zijn. Dat ze nu zelf pannenkoeken kunnen bakken scoort hoog, maar ook de chocoladepudding die ze gemaakt hebben werd genoemd.

Ook de kinderen uit groep 2 lieten weten dat ze soms ook zelf thuis mee mogen helpen met koken of de tafeldekken. En dat opent deuren naar zelfstandigheid op een speelse maar leerzame manier!

De balans hebben we ook financieel opgemaakt. We hebben eerst de munten gesorteerd. Wat waren het er veel! Daarna is groep 3 ze precies gaan tellen, want dat hebben we in blok 1 van rekenen geleerd. Tellen met de vijfstructuur en in stapjes van 2, beide strategieën kwamen nu heel goed van pas. Er is op 10 cent na €100,- verdiend. Na aftrek van de kosten van de boodschappen voor het restaurant en de oefensessies van soep en pannenkoeken, blijft er €22,- over.

Morgen gaan de kinderen bespreken hoe we die gaan besteden. En dan sluit het restaurant haar deuren. En hebben we een week vrij om na te genieten en op te laden!

Fijne vakantie!
Juf Sandra en juf Nanette

Ander nieuws

Save-The-Date: OuderFeest!

We verruilen met de ouders het schoolplein weer voor een avondje op de dansvloer!

Olympische Werkschuit Spelen

Vandaag was de legendarische afsluiting van ons thema ‘Olympische Spelen’ met een zelf georganiseerde Werkschuit Winterspelen. En dat allemaal zonder sneeuw en ijs! Groep 6 trapte af met een indrukwekkende openingsceremonie inclusief het ontsteken van de vlam . Van matten-klimrek-bobsleeën tot biatlon met Nerf-guns, curling met mensen op skateboards, kunstschaatsen op rollerskates: groep 7 en 8 had geweldige spellen bedacht! Ondertussen legden de ‘persvoorlichters’ van groep 5 alles vast als echte professionals. Wij zijn supertrots op al onze atleten!

Jaarlijkse ouderavond 2026!

Op dinsdag 24 maart nodigen de OR en MR van De Werkschuit alle ouders van harte uit voor onze jaarlijkse ouderavond. We zijn ontzettend blij met de komst van Leonie Sieverding (GZ-psycholoog K&J).

Poes is zoek!

Het mandje in de huishoek was opeens leeg! De kinderen kwamen direct in actie: er werden vermist-posters gemaakt voor ‘Poes Moes’ en door de hele school gezocht...