[groep 3] Gouden regel: we delen lief en leed met elkaar

"Ogen dicht!", en daar zitten ze dan. Ieder kind met de ogen dicht en handen verwachtingsvol uitgestrekt voor zich op tafel.

Op het planbord staat: 'verrassing F', en al de hele dag vragen kinderen zich af wat dat betekent.

Behalve Fiene. Zij kijkt me af en toe samenzweerderig aan. Want die F, dat is zij.

In haar la brandt een envelop vol verrassingen die zij zelf heeft gemaakt voor al haar klasgenootjes.

En nu loopt ze langs al die verwachtingsvolle handen en legt er één van haar cadeautjes in. Soms wisselt ze welbewust, omdat ze een kleur beter bij het betreffende kind vindt passen.

Pas als iedereen heeft (en het duurt best lang voordat ruim twintig handen gevuld zijn) mogen de kinderen hun ogen weer open doen. Iedereen heeft een zelfgemaakte ring van Fiene gekregen. Gemaakt van Loom-bandjes.

Na de schattige konijntjes die Merel al eens gevouwen heeft voor alle kinderen, zijn de kinderen opnieuw heel verrast en blij met wat ze krijgen. "Hoe heb je dat gemaakt?" wordt er verschillende keren gevraagd.

Iedereen draagt de rest van de dag de ring. Het symbool van verbondenheid.

"We delen lief en leed met elkaar", is de gouden regel die vanuit de Vreedzame school centraal staat deze periode. Deze groep is in de gelukkige omstandigheid dat er veel lief te delen is en dat leed zich beperkt tot een blauwe plek, muggenbulten of buikpijn. En dit kleine lief van deze dag wil ik ook graag met jullie delen. Omdat klein-lief, zo'n groots effect kan hebben!

Nanette

Ander nieuws

Oorlog en vrede in groep 7

Wij denken aan toen en vieren de vrijheid. Oorlog...... een beladen thema dat we beginnen door zelf een verhaal te schrijven over iets of iemand die we ons willen blijven herinneren. Kinderen nemen een foto mee van een lief familielid, of van een huisdier waar veel van gehouden werd. We delen ons verhaal met andere leerlingen en zeggen tegen elkaar: herinneren is belangrijk! Iemand verdient een plek in je hart. Het is goed om te herdenken, zodat je nooit meer zult vergeten.

Save-The-Date: OuderFeest!

We verruilen met de ouders het schoolplein weer voor een avondje op de dansvloer!

Olympische Werkschuit Spelen

Vandaag was de legendarische afsluiting van ons thema ‘Olympische Spelen’ met een zelf georganiseerde Werkschuit Winterspelen. En dat allemaal zonder sneeuw en ijs! Groep 6 trapte af met een indrukwekkende openingsceremonie inclusief het ontsteken van de vlam . Van matten-klimrek-bobsleeën tot biatlon met Nerf-guns, curling met mensen op skateboards, kunstschaatsen op rollerskates: groep 7 en 8 had geweldige spellen bedacht! Ondertussen legden de ‘persvoorlichters’ van groep 5 alles vast als echte professionals. Wij zijn supertrots op al onze atleten!

Jaarlijkse ouderavond 2026!

Op dinsdag 24 maart nodigen de OR en MR van De Werkschuit alle ouders van harte uit voor onze jaarlijkse ouderavond. We zijn ontzettend blij met de komst van Leonie Sieverding (GZ-psycholoog K&J).