Ons bezoek aan boerderij Zorgvliet

Met behulp van veel ouders zijn we met de fiets en auto naar boerderij Zorgvrij gegaan, een educatieve boerderij waar de kinderen van alles konden ontdekken en beleven. Helemaal passend bij de onderwerpen waar we nu met het thema in de klas over praten.

Op de boerderij waren er tal van leuke opdrachten te doen. De kinderen hebben een kijkje genomen bij de melkmachine, waaruit ze zelf verse melk konden halen. Ook mochten ze de lammetjes de fles geven, wat natuurlijk een groot avontuur was!

We hadden het geluk dat het weer meezat, zodat we lekker buiten konden picknicken en spelen in de speeltuin. De kleuters hebben genoten van het buiten zijn en de frisse lucht.

De kinderen mochten de dieren aaien, ruiken en zelfs voeren. Ze leerden over de drachtige koeien en probeerden te raden hoeveel kalfjes er passen in de buik van een koe. Ook ontdekten ze hoe de vacht van een schaap aanvoelt en wat de dieren allemaal eten.

Kortom, het was een leerzaam uitje op de boerderij!

Ander nieuws

Oorlog en vrede in groep 7

Wij denken aan toen en vieren de vrijheid. Oorlog...... een beladen thema dat we beginnen door zelf een verhaal te schrijven over iets of iemand die we ons willen blijven herinneren. Kinderen nemen een foto mee van een lief familielid, of van een huisdier waar veel van gehouden werd. We delen ons verhaal met andere leerlingen en zeggen tegen elkaar: herinneren is belangrijk! Iemand verdient een plek in je hart. Het is goed om te herdenken, zodat je nooit meer zult vergeten.

Save-The-Date: OuderFeest!

We verruilen met de ouders het schoolplein weer voor een avondje op de dansvloer!

Olympische Werkschuit Spelen

Vandaag was de legendarische afsluiting van ons thema ‘Olympische Spelen’ met een zelf georganiseerde Werkschuit Winterspelen. En dat allemaal zonder sneeuw en ijs! Groep 6 trapte af met een indrukwekkende openingsceremonie inclusief het ontsteken van de vlam . Van matten-klimrek-bobsleeën tot biatlon met Nerf-guns, curling met mensen op skateboards, kunstschaatsen op rollerskates: groep 7 en 8 had geweldige spellen bedacht! Ondertussen legden de ‘persvoorlichters’ van groep 5 alles vast als echte professionals. Wij zijn supertrots op al onze atleten!

Jaarlijkse ouderavond 2026!

Op dinsdag 24 maart nodigen de OR en MR van De Werkschuit alle ouders van harte uit voor onze jaarlijkse ouderavond. We zijn ontzettend blij met de komst van Leonie Sieverding (GZ-psycholoog K&J).